Apartament dla VIP-ów

Jest taka kategoria hotelowych gości, która stanowi największe wyzwanie, satysfakcję i utrapienie w jednym. Mowa o wszelkich ważnych personach, takich jak politycy czy artyści, którzy pojawiają się na czołówkach gazet, a od czasu do czasu – również w hotelach. Warto być na ich wizytę przygotowanym, dlatego hotele mają pod ręką specjalne apartamenty. Zwykle są one urządzane w cztero- oraz pięciogwiazdkowych hotelach, bo to one są brane pod uwagę przez organizatorów pobytów VIP-ów w danym mieście. Różnią się one od pozostałych pokoi praktycznie wszystkim – gabarytami, wystrojem oraz umeblowaniem.

 

Czasami apartamenty specjalne zajmują całą kondygnację hotelu, a zawsze prowadzą do nich oddzielne wejścia. Wszystko po to, aby VIP nie spotykał się z przypadkowymi osobami i miał stuprocentowy komfort w każdej sytuacji. To również typowy wymóg stawiany przez służby zabezpieczające wizyty głów państw oraz innych dostojników. Apartament ma zapewniać wyjątkowemu gościowi izolację od zagrożeń i chwilami ta jego funkcja bierze górę nad wszystkimi pozostałymi.

 

Meble, jakie pojawiają się w takich apartamentach to najczęściej bardzo wysoka półka. Najlepsze materiały, wspaniałe obicia i doskonała jakość, której próżno szukać w zwykłych pokojach. Chodzi wszakże o szczególnych bywalców, więc wystrój też jest szczególny.

Przeczytaj również: