Chwila odprężenia w barze

Po smakowitym posiłku i trudach całego dnia można nabrać ochoty na coś mocniejszego. Bar jest ważną częścią hotelu. Najlepiej, jeśli sąsiaduje z restauracją, ale jest od niej wyraźnie oddzielony. Oba miejsca mają swoją specyfikę i nie jest wskazane, aby te dwa światy się przenikały. Naturalnie bar również jest znakomitym miejscem na spokojną rozmowę, choć czasami jest w nim tłoczno i gwarno. Sporo zależy od tego, jakie towarzystwo się w nim aktualnie znajdzie. Co cechuje barowe umeblowanie? Jeśli hotel jest elegancki, na pewno wystrój musi być do tego poziomu dostosowany. Elementy tandetne nie są wskazane, za to należy stawiać na wygodę wszystkich bywalców.

 

Wzdłuż lady baru powinny znaleźć się charakterystyczne wysokie krzesła z okrągłym siedziskiem. Spora grupa konsumentów lubi pić napoje alkoholowe właśnie tam, nawiązując bezpośrednią relację z barmanem. Przeważnie są to panowie lubujący się w takich trunkach jak wódka, whisky czy gin, ale naturalnie nie ma w tym względzie reguły. Sama lada wygląda najlepiej, jeśli wykonano ją z litego, lakierowanego drewna. Zdarzają się blaty z płyty MDF, pokryte również lakierem lub okleiną. Drewno prezentuje się jednak zdecydowanie lepiej.

 

Na sali powinny znaleźć się niskie stoły, a obok nich fotele lub krzesła, a także wygodne sofy. Czasami w barach hotelowych stosuje się wyłącznie kanapy, co jest mile widziane przez większe grupy znajomych.