Ekonomicznie czy na bogato?

Na sam koniec naszych rozważań o hotelowych meblach warto zastanowić się nad tym, czy urządzając obiekt warto inwestować sporo pieniędzy w wystrój. Jest już jasne, że za solidne i piękne meble trzeba zapłacić więcej. Nie wszyscy inwestorzy są jednak w stanie zapewnić wszystkim pokojom jednakowy poziom w tej materii. Efektem jest różnicowanie wystroju – jedne pomieszczenia prezentują się lepiej, a inne gorzej. Zmienia się również cena za pobyt – jest niższa w „gorszym”, a wyższa w „lepszym” pokoju. Oprócz tego detalu poziom obsługi może być jednakowy dla wszystkich gości.

 

Stosowanie zmiennych standardów wystroju i mebli nie wpływa dodatnio na pozycję hotelu. Mogą pojawić się problemy z przyznawaniem gwiazdek, ponieważ kryteria są dość wyśrubowane. Rodzi się zatem pokusa, aby wszystko urządzić tak samo, ale po kosztach. Wybierane są meble słabsze jakościowo, choć estetyczne na pierwszy rzut oka. I tu wcześniej lub później pojawią się pułapki, albowiem szybkie zużycie sprzętów obniży standard. Można je oczywiście wymieniać, ale generuje to zwyżkę wydatków.

 

Firmy lub osoby, które decydują się na prowadzenie hotelu powinny po prostu dysponować odpowiednimi finansami. Jedynie wówczas będzie można kupić meble oraz pozostałe wyposażenie spełniające wymagania gości. Szukanie na siłę oszczędności raczej nie wyjdzie na dobre.

Przeczytaj również: