Hotelowy taras

Kolejnym miejscem, z którego mogą korzystać wszyscy goście, jest taras. Czasami jest ich nawet kilka, choć nie we wszystkich placówkach je znajdziemy. Są one typowe w kurortach wakacyjnych, w których jest ciepło. Na tarasie setki osób mogą się opalać, sączyć napoje chłodzące i pluskać się w basenie. Oczywiście również tam muszą znaleźć się odpowiednie meble, które hotel zamawia w hurtowych ilościach. Po pierwsze są to łóżka plażowe oraz leżaki. Pozwalają wyciągnąć się wygodnie i cieszyć słoneczną pogodą. Wykonane są z plastiku (te tańsze) lub z tworzywa naturalnego. Oczywiście przyjemniej używać tych drugich. Materiałem siedziska jest wówczas lakierowane drewno lub bambus, a stelaż jest zwykle metalowy.

 

W niektórych hotelach typ mebli tarasowych, z jakich mogą korzystać goście jest uzależniony od wartości pakietu pobytowego, który wykupili. Hotele wolą jednak unikać takiego dzielenia klientów i jeśli ktoś wybrał ich markę, ma pełen dostęp do wszystkich opcji. Oprócz miejsca na opalanie i rekreację porządny taras powinien również dysponować strefą relaksu. Tam doskonale sprawdzą się meble z technorattanu. W cieniu parasoli można wypić zimnego drinka i odpocząć od słonecznego skwaru.

 

Taras może być również bardziej dyskretny i przypominać przydomowy ogród. Czasami przylega on bezpośrednio do hotelowej kawiarni bądź restauracji. Jego umeblowanie może wyglądać tak, jak opisane powyżej.