Odetchnąć na fotelu

Ważnym elementem wystroju i wyposażenia w hotelowym pokoju mogą być również meble typowo wypoczynkowe, sprzyjające relaksowi. W dobrych hotelach są one najczęściej standardowo obecne. Mowa o kanapach oraz fotelach, które są znakomitym sposobem na krótką popołudniową drzemkę lub chwilę oddechu po dłuższej wędrówce. Bierzemy prysznic, siadamy na tym miękkim meblu i możemy się już niczym nie przejmować. Oczywiście sporo zależy od jego formy, bo meble meblom nierówne. Najważniejsze jest siedzisko, na którym możemy poczuć się dobrze. Niektóre są wykonane ze skóry, tworzywa skóropodobnego lub weluru. Wypełnienie to standardowo specjalna pianka.

 

Czy zestawy wypoczynkowe w hotelach różnią się czymś specjalnym od tych, jakie znajdziemy w domach? Generalnie nie, ale dotyczy to również wielu innych mebli, które w hotelu czy pensjonacie spotkamy. W większości takich placówek dba się jedynie o to, by wszystkie elementy pochodziły z tych samych kolekcji i co za tym idzie stwarzały jednolity obraz w zakresie wizualnym. Zwykle meble są dostarczane jako pakiet z łóżkiem, stołem, krzesłami oraz wypoczynkiem. Potem wystarczy umieścić wszystko w pokojach.

 

Jeśli kwatera ma oddzielny balkon, powinien się na nim znaleźć składany fotel. Czasami nie ustępuje on wygodą tym, jakie stoją tuż obok w naszym pokoju. Rzecz jasna foteli powinno być co najmniej tyle, ile osób zostało zameldowanych.