Z myślą o dzieciach

Wakacyjne wyjazdy całą rodziną zazwyczaj wiążą się również z obecnością najmłodszych. Dzieciaki chętnie podróżują z rodzicami. Czują się z nimi bezpiecznie, a taki wspólny urlop sprzyja zacieśnianiu więzi. Rezerwując pokój lub pokoje należy zaznaczyć, iż potomstwo jedzie z nami. Obsługa pyta zazwyczaj, w jakim wieku są dzieci, aby zaproponować miejsce optymalnie urządzone. Jeśli zajdzie potrzeba, znajdzie się łóżko dziecięce, a nawet kołyska – hotele liczące się z opinią gości dokładają starań, by każdy czuł się w nich jak w domu. W przypadku starszych dzieci sprawa jest prostsza, bo czasami śpią w takich samych łóżkach jak dorośli.

 

Czy pokoje rodzinne mogą zawierać akcesoria sprzyjające zabawie? Tak, wręcz powinno tak być. Bardzo często aranżuje się w nich kąciki zabaw – radosne i kolorowe. Są tam małe mebelki, przy których dzieci mogą rysować i bawić się tym, co przywiozą z domu. Wracając do najmniejszych dzieciaczków, rodzice zabierają w podróż już niemowlaki, mające kilka tygodni lub miesięcy. O nich również pomyślano.

 

W pokojach hotelowych przygotowuje się specjalne stanowiska do przewijania. Obsługa dba, aby były zawsze czyste i świeże, dzięki czemu malucha można bezpiecznie oporządzić. Bywa, że w razie potrzeby można skorzystać z pomocy hotelowej pielęgniarki. Istotnym meblem jest, w tym kontekście, krzesełko do karmienia, którego również nie powinno zabraknąć.